Photoshop Jpeg Format Seçenekleri

Photoshop Jpeg Format Seçenekleri

Bir sürü kişinin günümüzde en çok kullanım sağladığı programlar arasında Adobe’in photoshop programı gelmektedir. İstenilen şekilde fotoğraflar üzerinde değişim sağlayarak farklı resimler oluşturabilir. Her zaman kullanımında kısa ve basit bir yol izlemek gerekir.

Oldukça basit olan kullanımı ise her zaman bilenler için kolaylık sağlayan uygulamalardan olmaya devam ediyor. Seçilen içerik üzerinde oynama gerçekleştirerek istenilen formatta düzenlenmesini de sağlıyor. Farklı seçeneklerinde mevcut olması her zaman kullanıcılar için oldukça önemlidir. Birçok format seçeneğinin olması ise her zaman kolay kullanım sağlar.

Video ve Fotoğraflarda Yeni Tasarımlar Oluşturmak

Her zaman kolay olmasının yanı sıra farklı seçeneklerde sunması artı olarak görülmektedir. Uygulama, bilgisayarda istenilen formatta görüntülenebilir ve her megapixele uyumludur. İstenildiği zaman formatı değiştirilebilir. Kişilerin kullanım sağlarken istenilen boyuta ayarlayabilmesi de oldukça önemlidir. Video düzenleme ise hazır bulunan ayarı ile mümkündür. Seçenekler arasında her zaman video sistemleri olarak içerik oluşturulabilmektedir.

 NTSC, HDTV ve PAL seçenekleri mevcuttur. Ekran yansıması da oldukça kullanılan bir sistemdir. Yüklenen video veya fotoğrafta içeriğin belirli alanları kesilebilir. Aynı zamanda efekt kullanımı için de Adobe after Effects programı bulunmaktadır.

Lisans Sorgulama Nasıl Yapılır?

Lisans sorgulama ise Adobe‘nin Web sitesinden girerek müşteri seri numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Adobe lisanslama sitesinde bütün bilgiler mevcut bulunur. Öğrenci ve öğretmen sürümü de bulunan Adobe’nin, mağaza ve çevrimiçi satıcıdan olan ürünün de öğrenim sayfaları fark gösterir. Müşterilerin aldığı kod veya seri numara ile sorgulama gerçekleştirilir.

Ürün kodu olarak da sürümlere göre farklı arama gerçekleşebilir. Müşteri kodu ve seri numarası verildikten sonra bu numara yardımı ile  lisanslama bilgisine her zaman ulaşılır. Dosyalar katman maskesi kullanıyorsa farklı bir formatının yüklenmesi gerekebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir