Flash Bellek Koruma Programları

Flash Bellek Koruma Programları

Gün içerisinde USB Flash belleğinizi kendi bilgisayarınız dışında diğer bilgisayarlarda da kullanıyorsanız veya tam tersi, başka USB Flash bellekler sizin bilgisayarınızda kullanılıyorsa hem bilgisayarınıza hem de USB belleğinize kolayca virüs bulaşabilir. Flash belleğinize dışarıdan bulaşmış olan virüsleri temizlemek ve bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam etmek için bu yazımızda USB Flash bellek koruma programlarından bahsedeceğiz.

McAfee VirusScan USB

Flash bellekteki virüsler için detaylı bir koruma sunan bu program, her gün ortaya çıkan yeni virüsler için kendini günceller. Program ücretli olduğu için 30 günlük ücretsiz sürümünü indirip deneyebilirsiniz.

USB Threat Defender

Bu program sadece Flash bellek virüslerine karşı değil; bilgisayarınızda üst düzey virüs koruması sağlar. Program ücretsizdir ve bilgisayara virüslerin bulaşmasını kolayca önleyebilirsiniz.

USB Disk Security

USB Flash belleğin içine yerleşmiş kötü amaçlı yazılımları tespit eder ve bilgisayarınıza ulaşmadan bunları yok eder. Program ücretsizdir fakat bazı ekstra özellikleri kullanabilmek için ücretli sürümü alabilirsiniz.

Autorun Virus Remover

Autorun ve autorun.inf dosyalarındaki kötü amaçlı virüslere hızlı bir şekilde müdahale eder. Diğer virüs çeşitleri içinse proaktive teknolojisi ile sessizce bilgisayara bulaşmadan yok eder. 

USB Guardian

Güvenli bir şekilde Flash belleklerden veri paylaşımına olanak tanır. Film, MP3, doküman veya fotoğrafları virüs bulaşmadan rahatça kullanabilirsiniz. Tam sürümünü ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Panda USB Vaccine

USB’lerde bulunan autorun dosyalarını devre dışı bırakarak içerideki verilere erişmenizi sağlar. Flash bellek takıldı anda autorun.inf dosyaları silinmiş, değiştirilmiş ya da engellenmiş kötü niyetli virüsleri engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir