Adobe Fotoğraf Ve Resim Düzenleme Programları

Adobe Fotoğraf Ve Resim Düzenleme Programları

Resim düzenlemek dendiğinde akla ilk olarak profesyonel fotoğraf düzenleme programları gelir. Tabi ki bu programları kullanmak da belirli bir tecrübe ve bilgi gerektiriyor. Günlük hayatta fotoğraflarınıza çeşitli efektler vererek onları daha canlı hale getirmek isteyebilir, bir fenomen edasıyla fotoğraflarınıza hayat vermek isteyebilirsiniz. 

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop, Windows ya da MacOS işletim sistemlerinde kullanılmak üzere resim düzenleme ve fotoğraf düzeltmeleri için kullanılan bir resim düzeltme programıdır. Bu anlamda Adobe Photoshop uzun yıllardan beri var olan ve bilinen fotoğraf düzenleme programlarından birisidir. Photoshop, kullanıcılara resim ve illüstrasyon oluşturma, geliştirme veya istedikleri şekilde düzenleme imkânı sunar. Adobe Photoshop ile fotoğraflardaki arka planları değiştirmek, bir fotoğraf üzerinde detaylı ayarlar ve çeşitli rötuşlar yapmak mümkündür. Photoshop CC, Photoshop Elements ve Photoshop Lightroom olarak adlandırılan Photoshop’un çeşitli sürümleri de bulunuyor.

Adobe Photoshop Mix

Adobe Photoshop Mix resim ve fotoğraf düzenleme programı, basit menüsü ile hem Photoshop yapıp hem de fotoğraflarınıza efektler verebilirsiniz. Bu program sayesinde fotoğraflarınızı kırpıp fazlalık gördüğünüz yerleri kaldırabilir, fotoğraflarınızı kolaj haline getirebilir ve resimlerinizi kolay bir şekilde sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom, Adobe’nin bir diğer güçlü resim ve fotoğraf düzenleme programıdır. İdeal olarak, görüntüleri düzenlemek için daha basit ama oldukça yetenekli bir araç isteyen fotoğrafçılar için iyi bir seçimdir. Photoshop’un karmaşık ve detaylı kullanıcı ara yüzüne nazaran hem Lightroom Classic hem de CC, görüntü düzenleme için daha kullanıcı dostu bir ara yüz sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir